BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ /// ORHAN DEDE : Utan Kadir Mısıroğlu utan !

2003 yılında Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) kapsamında Türkiye’nin de verdiği destekle Irak’a giren Amerikan askerlerinin işkenceleri ve tecavüzleri çok geçmeden tüm dünya medyasına sızmıştı.

Bu beklenmedik bir şey değildi çünkü işgali başlatan dönemin ABD Başkanı George Bush, savaşın adını şöyle koymuştu: “Haçlı Savaşı.”

Ebu Garib cezaevinde Müslüman tutuklulara her türlü işkenceyi yaptı Haçlı Amerikan askerleri.

Irak’ta ABD askerlerinin 11 yıldır gerçekleştirdiği katliamların resimleri hala basına sızıyor.

En son ortaya çıkan fotoğraflarda Amerikan askerleri Irak’ta direnişçilerin cesetlerini yakıyorlar.

Fotoğraflarda, Amerikan askerleri, Felluce’de bir evin bahçesinde yerde yatan direnişçilerin cesetlerini ateşe verdikleri görülüyor.

Fotoğrafları yayınlayan internet sitesi ellerinde 42 fotoğraf bulunmasına karşın fotoğrafların çoğunun içeriğinin “çok vahşice” görüntüler içerdiğini belirterek sadece bir kısmını yayınlayabildiklerini açıkladı.

Haçlı Amerikan askerleri Irak’ta aynı zamanda on binlerce Müslüman kadına tecavüz ettiler.

Bu talihsiz kadınlardan biri de Iraklı Nur’du.

2004 yılında bu Nur kardeşimizin bir mektubu gündem olmuştu.

Bakın Iraklı Nur o mektupta nasıl feryat ediyordu:

“Bu size, Amerikan-Siyonist hapishanesi Ebu Garib’ten kardeşiniz Nur’un mektubudur. İnanın buradaki aşağılanmayı, sefaleti ve haysiyetsizliği size nasıl anlatacağımı, kelimelere nasıl dökeceğimi bilemiyorum.

Siz sıcak evlerinizde karınlarınızı doyurup sevdiklerinizle bir arada otururken bizim maruz kaldığımız aşağılanma ve Amerikalıların bize yaşattığı uykusuz geceleri, sizler giyinikken bizim yaşadığımız çıplaklığı, bizi soyup önlerinde sıraya dizmelerini nasıl anlatabilir, nasıl kelimelere dökebilirim…

Kardeşlerim; Allah’a yemin ederim ki, yaşadıklarımızı dile getirmekten acizim. Bundan ar ediyorum.

Hayvani zevklerinin aracı olmadığımızda, kendimizi şehvetlerine teslim etmediğimizde bizi nasıl öldüresiye dövdüklerini ifade etmeme izin verin…

Siz ey bizim dini liderlerimiz olarak ortalarda tozup gezenler! Amerikalıların bize reva gördüğü bu cinsel ve hayvani eziyetler karşısında hâlâ nasıl oluyor da açık alınla ortalarda görünebiliyorsunuz?

Amerikalılar, Ebu Garib’te namusunuzu her gün ayaklar altına alıyor.

Mektubumu okuyanları, Allah adına, Ebu Garib Hapishanesi’ndeki vahşiliklere dur demeye çağırıyorum.

Eğer kalbinizde, ruhunuzda bir zerre insanlık, haysiyet, onur ve şeref varsa, birleşin ve bu hapishaneye saldırın. Gelin ve kurtarın bizi! Elinize geçen bütün silahlarla bu hapishaneye saldırın! Hem onları hem de bizleri öldürün! Biz çoktan ölüme razıyız.

Bacınız Nur. (10 Nisan 2004)”

Fotoğrafların ortaya koyduğu ve Nur kardeşimizin feryadı BOP kapsamında Irak’ı işgal eden Haçlı Amerikan askerlerinin yaptıklarının belki de milyonda biri bile değildir.

Bu gerçekler ortada olduğu halde varlığını Atatürk’e hakaret üzerine bina etmiş olan Kadir Mısıroğlu bakın yukarıdaki katliamları işleyen Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) hakkında neler söylüyor:

“Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) Türkiye için bir nimettir. Bunu tenkit edenlerin kulakları çınlasın. Clinton zamanında bana da sordular, bende rapor verdim. Nasıl kurulur, nasıl kurulursa geleceği olur diye… Ankara’da 1 saatten fazla Tayyip ile görüştük. AKP hükümetini Irak savaşına da ben ikna ettim.”

İtiraf ettiği bu BOP destekçiliği Mısıroğlu için utanç olarak yeter.

Irak’taki katliam ortadayken, ırzına geçilen Müslüman kadınların feryadı yürek dağlarken BOP’u bir nimet olarak gören Kadir Mısıroğlu insan içine nasıl çıkıyor anlamak mümkün değil.

Bu gerçekler ışığı altında tarih okumadığı halde tarihçi geçinen Kadir Mısıroğlu’na, özellikle de Mısıroğlu’na değer verip peşinden gidenlere Allah Resulü’nün şu uyarısını hatırlatmak istiyorum:

Hz. Peygamber Kadir Mısıroğlu gibilerine şu ikazı yapıyor:

“Her kim, bir mü’minin öldürülmesine yarım kelime ile dahi olsa katkı sağlarsa, kıyamet günü, alnında “Bunun Allah’ın rahmetinden nasibi yoktur” diye yazılmış olarak Allah’ın huzuruna getirilir.” (İbn Mace, Sünen, Diyat 1)

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: