PARİS CİNAYETLERİ DOSYASI /// Eski MİT’çi Mehmet Eymür : Ömer Güney ile ilgili MİT belgesi sahte dir

Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından yazıldığı iddia edilen bilgi notunun asılsız olduğu ortaya çıktı.

ÖZEL HABER – Ömer ADIYAMAN Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından yazıldığı iddia edilen bilgi notunun asılsız olduğu ortaya çıktı. Konu ile ilgili Milli İstihbarat Teşkilatı Kontrterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür SON.TV’ye önemli açıklamalarda bulundu. Eymür belgenin MİT çalışma prensiplerine aykırı olduğunu söyledi. Belgenin ise sahte bir şekilde profesyonelce hazırlandığını kaydeden Eymür konu ile ilgili SON.TV’ye şu açıklamalarda bulundu:

"Ömer Güney ile ilgili Milli İstihbarat Teşkilatı’na ait Arz Notu ortaya çıkınca biraz inceledim. Bu bilgi notunda okudukça hatalar olduğunu gördüm.

1.Yazı dış makamlara yollanan ve çoğaltıldığında küçük kare lekeler (filigram) bırakan kağıda yazılmıştı. İç yazışmalarda bu tip kağıtlar kullanılmıyordu. (Dikkatle bakılırsa Küçük kare lekeler gözüküyor.)

2.Bu gerçek bir operasyonel faaliyet olsa idi ismi olur, konu kısmına Sara Kod Sakine Cansız yerine operasyonun ismi yazılırdı. Yani operasyonun hedefi belli edilmezdi.

3.Lejyoner adı verdikleri elemanın e-posta ile bilgi yolladığı belirtilmiş. Bu da teşkilatın çalışma metotlarına uymuyor.

4.Yine hiçbir operasyonel faaliyette açıkça saldırı, sabotaj, suikast kelimeleri kullanıldığını hatırlamıyorum. Genelde pasifize etme, enterne etme gibi terimler kullanılır.

5.Ayrıca PKK ile en şiddetli çatıştığımız zamanlarda dahi tek bir kadını bile hedef aldığımızı hatırlamıyorum. Zaten teşkilatın genel prensibi insanları yok etmek değil, kazanmaktır.

6.Bu arz notunu ilk imza ona ait olduğuna göre Şube Müdürü O. YÜRET yazmıştır. Böyle bir kişi var mıdır bilmiyorum. Esasında Şube Müdürünün altında bir operasyon sorumlusu personel olması gerekir.

7.Yazıda Daire Başkanının parafı ve görüşü yoktur. Ayrıca el yazılı notta, Başkan Yardımcısının elemana (Lejyoner) talimat verilmesine gerek yoktur dediği şerhi yer almış. Bu da anlaşılmaz ve tuhaf bir emir. Yani elemana ya şunu-bunu yap, denilir, ya da bu işlerden uzak dursun, istihbari faaliyet göstersin denilir.

8.MİT Merkezi bir teşkilattır. Hiçbir Başkan Yardımcısı planlı bir faaliyeti kesemez. Ancak görüşünü belirtir. Kararları Müsteşar verir.

Bu bakımdan, bu yazının orijinal bir yazı olmadığını düşünüyor ve başarısız bir sahte belge olarak niteliyorum.

Bu konuyla ilgili daha önceki haberlerimizi inceleyin.

PARİS KATLİAMI DOSYASI : MİT o ses kaydını inceliyor

PARİS KATLİAMI DOSYASI /// Ömer Güney : Ben PKK’nın kara kutusuyum

PARİS SUİKASTLERİ DOSYASI /// Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT)’ten Paris’te 3 Kadının Öldürülmesiyle İlgili Açıklama

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: