CHP MİLLETVEKİLİ ATİLLA KART : Adalet Bakanı, O Fezlekelerin Altında Kalacak….

20 Ocak 2014

Basın Duyurusu ;

Adalet Bakanı, O Fezlekelerin Altında Kalacak….

Üstün bir görev anlayışı içinde olan Adalet Bakanı, kendisinden beklenenleri yapıyor. ( ! ) Kanunsuz emir ve talimatları yerine getiriyor. 4 Bakan ile ilgili fezlekeleri sümenaltı ediyor. Bulgular bu yöndedir.

Diğer ilgili mevzuat bir tarafa, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğünün 20.01.2006 tarih-100 sayılı genelgesinin, sonuç bölümünün 3. bendine göre;

….kişisel suç niteliğindeki iddialarda ise, Başbakan , Bakanlar ve Milletvekillerinin ifadesine başvurulmadan , soruşturmanın bizzat Cumhuriyet Başsavcısı ya da Cumhuriyet Başsavcı Vekili tarafından yapılarak leh ve aleyhte eksiksiz olarak toplanan deliller suçun işlendiği hususunda yeterli şüphe oluşturuyorsa, varsa maktul, mağdur , suçtan zarar gören kişi veya şikayetçinin kimliği, yüklenen suçu , işleniş şeklini, delilleri ve suça temas eden kanun maddelerini de içerecek şekilde yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin olarak düzenlenecek fezlekeye bağlı evrakın, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulmak üzere Bakanlığımız Ceza İşleri Genel Müdürlüğüne gönderilmesi…… yönündeki genelge bile, Adalet Bakanlığı tarafından ayaklar altına alınmaktadır.

Adalet Bakanı , en başta kendi genelgesini ihlal ediyor, deliyor. Bakanlık olarak, kendisine ulaşan fezleke hakkında , esasa ve içeriğe dair hiçbir inceleme ve değerlendirme yapmaması gerekirken; Bakanlığın , fezleke içeriklerinde oynama ya da tahrifat yaptığı yönünde kaygılar söz konusudur. Süreç ve bulgular bunu göstermektedir.

Adalet Bakanını şimdiden uyarıyoruz. Bu yöndeki muhtemel ihlâller mutlaka ortaya çıkacaktır. Bu ihlâllerin üstünün örtülmesi günümüzde artık mümkün değildir. Bu takdirde 4 Bakan ile ilgili iddiaların tümünden, Adalet Bakanı da doğrudan sorumlu konumuna gelecektir.

Bu sebeple , diğer ilgili mevzuat bir tarafa, Adalet Bakanını en önce Bakanlığın yukarıda sözü edilen genelgesine uymaya , fezlekelerin akıbeti hakkında kamuoyuna ciddi, somut ve tatminkar açıklama yapmaya ve fezlekeleri ivedi olarak TBMM Başkanlığına ulaştırmaya davet ediyor, bu yönde kamuoyu adına bir anlamda uyarıda bulunuyoruz.

Atilla Kart

Konya Milletvekili

20 ocak 2014 basn duyurusu Adalet Bakan O Fezlekelerin Altnda Kalacak.pdf

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: