ERGENEKON DAVASI /// Hüseyin Oğuz : Başbakan, geçmişte ‘savcısıyım’ diyordu

Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Hüseyin Uğuz, Balyoz ve Ergenekon davalarının yeniden görülmesine dair tartışmaları değerlendirirken, "Şimdilerde ise Sayın Başbakan, ‘Milli ordumuza tuzak kuruldu, adamlar içeride boşuna yatıyor, aynı…

Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Hüseyin Uğuz, Balyoz ve Ergenekon davalarının yeniden görülmesine dair tartışmaları değerlendirirken, "Şimdilerde ise Sayın Başbakan, ‘Milli ordumuza tuzak kuruldu, adamlar içeride boşuna yatıyor, aynı davaları tekrar görelim de adamları çıkartalım.’ diyor. Bu davanın avukatlığını yapıyor. Geçmişte ‘savcısıyım’ diyordu." dedi.

Uğuz yaptığı yazılı açıklamada, "Hepimizin malumudur. Geçmişte dış güçlerin aleyhine ve memleket lehine gelişmeler olduğu zaman; dış güçler devreye girer, Ordu içerisinde cuntacı yapılanma oluşturarak değişik versiyonda darbeler yaptırırlardı. AK Partili arkadaşlar; ‘Bakın, derin devleti çözüyoruz. Erbakan Hoca’nın intikamını alıyoruz. Hiç bu zamana kadar askerlerin içeri alındığını, paşaların hesap verdiklerini gördünüz mü?’ diyerekten, büyük edayla anlatırlardı. Şimdilerde ise Sayın Başbakan, ‘Milli ordumuza tuzak kuruldu, adamlar içeride boşuna yatıyor, aynı davaları tekrar görelim de adamları çıkartalım.’ diyor.

Bu davanın avukatlığını yapıyor. Geçmişte ‘savcısıyım’ diyordu. Milli Ordumuza; AKP’nin kendi ifadesine göre ‘kumpas’ kuruldu. Darbe niyetiyle içerde yatmaktadırlar. 28 Şubat’ta fiili darbe yapan Paşaların hepsi tahliye edildi. Yani, niyet edenler içerde, fiili yapanlar dışarıda. AK Partili arkadaşlara soruyoruz; hani siz Erbakan Hoca’nın intikamını alıyordunuz? Hani siz derin devleti çözüyordunuz? Derin Devlet Sayın Başbakanın ifade ettiği paralel devletle şekil değiştirerek mi çözülür? Birileri bahane ediliyor. Bahane edilenlerle bir zamanlar beraber hareket ediyorlardı. AKP, bahane ettiklerini ne kadar suçlarsa kendisi de o kadar suçludur. Kısaca dememiz o dur ki rüşvet, yolsuzlukları örtbas etme ve kötü gidişattan dolayı Milli Görüşçüymüş gibi konuşmalar kifayet etmez. Çözüm; Milli Görüşün tek temsilcisi Saadet Partisi’dir." ifadelerini kullandı.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: