FETULLAH GÜLEN DOSYASI : Gülen grubu hep İsrailci miydi ?

İsrail destekli 17 Aralık ve sonrasındaki operasyonları organize eden paralel yapılanmanın geçmişte de İsrail ile içli dışlı olduğu ortaya çıktı. Gülenciler 28 Şubat’ta da İsrail’in yanında yer almıştı.

Siyonist oluşum İsrail’in rahatsız olduğu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı tasfiye etmeyi amaçlayan 17 Aralık ve sonrasındaki kirli operasyonları organize eden paralel yapının geçmişte de Siyonist oluşumun Türkiye üzerindeki planlarının bekçisi olduğu ortaya çıktı.

İsrail’in rahatsız olduğu Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan’ı tutuklatmak isteyen ve bu çerçevede 7 Şubat 2012’de Fidan’ı ifadeye çağırtan ve son olarak da 17 Aralık operasyonuyla başlayan kirli süreci yöneten paralel yapının İsrail ile olan muhabbetinin 28 Şubat sürecine dayandığı belirlendi.

Bugün Erdoğan’a karşı İsrail destekli operasyonu yürüten devlet içindeki paralel yapılanmanın geçmişte de Necmettin Erbakan’a karşı İsrail’in yanında yer aldığı ortaya çıktı. Siyonist İsrail devletinin Türkiye üzerinde en aktif olduğu 28 Şubat post-modern darbesi sürecinde İsrail’in rahatsız olduğu Refah-yol iktidarına “Beceremediniz, bırakın” diyen Fethullah Gülen’in bu süreçte de İsrail ile yakın temas içinde olduğu bildirildi. Gülen, Dinlerarası Diyalog çalışmalarını başlattığı yıllarda dünyanın en önemli Yahudi temsilcileriyle sır görüşmeler organize ederken, Gülen’e yakınlığıyla bilinen Zaman Gazetesi de İsrail destekçisi yayınlar yapmış.

28 ŞUBAT’IN AKABİNDE SIR GÖRÜŞMELER

Paralel yapılanmanın başındaki Fethullah Gülen’in, Erbakan’ın hükümetten indirildiği 28 Şubat post-modern darbesinin hemen akabinde ve Refah Partisi’nin kapatıldığı günlerde İstanbul’da Yahudilerle sır görüşmeler yaptığı ortaya çıktı.

Amerika’dan gelen Musevi temsilcilerinin; 28 Şubat darbesinin mimarı Genelkurmay İkinci BaşkanıÇevik Bir, 28 Şubat destekçisi dönemin başbakanı Mesut Yılmaz ve Fethullah Gülen ile görüşmeler yaptığı ortaya çıktı. Çevik Bir’in Erbakan’a yönelik darbenin en etkin ismi olması,Yılmaz’ın Erbakan sonrasında hükümeti kurması dikkate alındığında Musevi temsilcilerinin Gülen’le hangi sebeple görüştüğü bilinmiyor. Görüşme sonrasında Gülen’in yazdığı bir kitap, Anti Deformation League (ADL) adlı Amerikan Yahudi örgütünün finansmanıyla basıldı. Gülen, 8 Mart 1998’de Amerikan Yahudi Örgütleri Başkanları Konferansıyla görüşmesinin 28 Şubat’ın hemen sonrasına, Gülen’in de Amerika’ya gidişinin hemen öncesine denk gelmesi manidar bulunuyor.

ZAMAN’IN UTANÇ DOLU İSRAİL YAYINLARI

Zaman gazetesinin de bu süreçte yaptığı yayınlar İsrail’in çıkarlarına nasıl hizmet ettiğini açıkça gösteriyor.

24 Aralık 1997 tarihinde İsrail Başbakanı Şimon Peres ile yapılan röportajı “Ortadoğu’nun geleceği Ankara’ya bağlı” başlığıyla yayınlayan Zaman Gazetesi daha önceki tarihlerde de İsrail’in menfaatlerini gözeten haberler yapmış. Dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan’ın İsrail Dışişleri Bakanı David Levy ile Ankara’da yaptığı görüşmeyi 9 Nisan 1997 tarihli sayısında Zaman Gazetesi “Erbakan İsrail’e çattı” başlığıyla yayınlamış. Aynı Zaman, Şubat ayında İsrail’e giden Genelkurmay Başkanı Orgeneral İ. Hakkı Karadayı ile alakalı haberi de “Karadayı’dan İsrail’e güvence” başlığıyla görmüş. Zaman Gazetesi 1997 yılında Kudüs ile alakalı da bir yazı dizisi yayınladı.

Fahrettin Dede / Yeni Akit

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: