GÖZETLEME KULESİ /// AMERİKA : TÜRK ORDUSUNU ENDONEZYA MODELİYLE YOKEDECEK.. ! (3.BÖLÜM)

MEHMET ZİYA ODABAŞ

ziyaodabas

Dick Cheney ile Ergenekon saldırısı başlatıldı Ergenekon saldırısı, ABD’nin Irak işgali öncesinde başlatıldı. Beşiktaş Terör Örgütünün kurulmasına, AKP iktidara gelmeden önce başlanmıştı. Tayyip Erdoğan bizzat kendisi anlatıyor: (19 Ekim 2008) "Bu işe ben Emniyet’le başladım. Belirli bir evreye geldikten sonra bunu Savcılığa verdik. Ergenekon soruşturması konusunda yargı ile yakın işbirliği içindeyiz. Bunlar iktidara gelmeden yaptığımız tespitlerdir.."

Tarih 19 Mart 2002, Ankara Amerikan Başkan Yardımcısı Dick Cheney 12 bölge ülkesini ziyaret ettikten sonra Ankara’ya geldi. Morali bozuktu. Zira Irak’ın işgali için umduğu desteği bulamamıştı. Hemen Köşk’e çıktı. Cumhurbaşkanı Sezer, tüm dünyaya söylediğini bir de ABD’ye söyledi: "Uluslararası oylaşma ararım". Ardından Başbakanlığa geçti.. Ecevit, "İşgale karşıyız" dedi. Sonra akşam yemeğinde, protokolde olmamasına karşın, ısrarla Genelkurmay Başkanı Kıvrık oğlu ile görüştü. O da kesin bir dille tersledi… Aynca Org. Kıvrık oğlu, ABD işgali öncesinde Kuzey Irak’a girerek bazı bölgelerde mevzilenme planı yapmıştı. Cheney ertesi sabah yapacağı basın toplantısını iptal etti. Palas pandıras ABD’ye döndü. 4 Mayıs 2002 Başbakan Ecevit, "bağırsak rahatsızlığı" nedeniyle hastaneye kaldırıldı… Aylarca hastanede kaldı… Rahşan Ecevit onu adeta hastaneden kaçırmasa Başbakan ölüyordu. 2001 yılında "ekonomiyi kurtarmaya" ABD’den gelen Kemal Derviş, basının karşısına çıkıp "siyasal belirsizlikten bahsetti.

Sonra… Devlet Bahçeli, "3 Kasım’da erken seçim" dedi. 4 ay sonra… Türkiye sandığa gitti. Ve, AKP tek başına iktidara geldi. ABD, Irak’ın işgaline karşı çıkan bir askeri – siyasi heyeti birkaç ayda tasfiye etmişti. Hem Ecevit, hem de ABD işgaline karşı planlar yapan Org. Kıvrık oğlu tasfiye edilmiştir, AKP’nin işbaşına gelmesiyle birlikte Ergenekon davaları da başlamış oldu. Amerika’ya karşı olan tüm güçler ve Türk ordusu, Ergenekon tezgâhı ile saf dışı bırakılacaklardı. Fehmi Koru, Yeni Şafak’ta "Ergenekon’un düğmesine Tayyip Bey ile Bush’un Oval Ofis’teki görüşmesinde basıldı" diye yazdı… ABD’nin ana hedefi ABD’nin ana hedefi: Öncelikle Kuzey Irak’ta kurulmuş olan Barzani Devleti’ni Türkiye’nin tanıması ve fiilen himayesi altına almasıdır. Çünkü ABD Irak’tan çekildikten sonra, Irak Arapları ve İran, Barzani Devleti’ne karşı harekete geçebilirler.. Böylece ABD hem Barzani Devletini emniyete almış olacak, hem de Irak ve İran ile karşı karşıya gelmiş olan Türkiye, ABD’ye daha fazla mahkum hale gelmiş olacaktır. Neden Barzani Devleti ABD için bu kadar önemlidir? Çünkü, Büyük Ortadoğu Projesi’nin ana hedefi olan Büyük Kürdistan’ın başlangıç noktası Kuzey Irak’taki Barzani Devletidir. Irak saldırısının esas amacı da zaten Barzani Devletinin kurulması idi. Barzani Devletinin emniyete alınmasıyla birlikte eş zamanlı olarak Türkiye’de "Kürt Açılımı"nın tamamlanması gerekmektedir.

Bu sayede Güneydoğu Anadolu’da özerk bir yapı oluşturulacak ve zaman içinde bu özerk yapı Barzani Devleti ile şu veya bu biçimde bütünleştirilecektir. Bundan sonra, İran ve Suriye’den de parçalar koparılarak Büyük Kürdistan’ın oluşturulması daha kolay hale gelecektir. Büyük Kürdistan, İkinci İsrail olacaktır. Yani Orta Doğu, Kafkaslar ve Orta Asya’yı, burada kuracağı üsler vasıtasıyla kontrol edecek, Büyük Ortadoğu Planı’nın amacını, yani 24 Müslüman ülkenin rejimlerini ve sınırlarını değiştirmeyi daha kolay gerçekleştirebilecektir. Kilit nokta ÖKK ve Türk Ordusu Ama bütün bunları yapmak için, Türk Ordusu’nun vatanı savunma iradesinin kırılması gerekiyordu. Ergenekon tezgahlan ile aynen Endonezya’da yapıldığı gibi önce Türk ordusunun saygınlığı yok edilecek. Türk ordusu, Amerikancı AKP hükümetinin Barzani Devleti’ni tanıma ve himaye altına alma yolunda attığı adımlara ses çıkaramayacak. "Ordu siyasete karışmamalı", "Ne yani, yine darbe mi yapmak istiyorsunuz" suçlamaları ile susturulacak.

Özel Kuvvetler, Güneydoğu’da kışkırtılacak olan bir ayaklanmaya müdahale edemeyecek. İşte, son "Arınç suikasti" tertibini de bu açıdan ele alabiliriz. Sonuç Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda yapılan aramalar aynı zamanda, Genelkurmay Başkanı’nın yanma Kuvvet Komutanlarını da alarak Trabzon’da Oruç Reis Firkateyni’nde yaptığı açıklamalara cevaptır. Amerika, TSK’nin Başbuğ’un ağzından yapmak istediği kendini savunma girişimine yeni bir atak ile karşılık vermiştir. Bugünkü durum, Türk Ordusunun yıllar yılı NATO kontrolüne terk edilmesinin bir sonucudur. ABD, NATO anlaşmalarına ve yapılanmasına dayanarak içimizdeki operasyonu yürütebilmektedir. Türk Ordusu’nun NATO içinde kalarak milli niteliğini muhafaza edemeyeceği ve kendisini koruyamayacağı artık son gelişmelerle bir kez daha kanıtlanmıştır. Genelkurmay Başkanlığı, Türk Ordusu’na yönelik asimetrik psikolojik saldırıyı yapanların kim olduğunu açıklayarak milletimizi bilgilendirmelidir. Sizce de bilgilendirmeli midir? Yoksa hepimiz her şeyi biliyor muyuz.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: