İŞ DÜNYASI : Ünlü market zinciri zorda

İş yaşamına 1960 yılında toptan ve perakende gıda maddesi ticareti ile başlayan Antalyalı Güngör Gencer’in üç çocuğu, Gencerler Pazarlama Şirketi’ni kurarak 1988 yılında dayanıklı tüketim malları ve beyaz eşya mağazası açtı.

Bugün halen faaliyette olan o mağazadan sonra Gencer kardeşler, Antalya merkezde bir yıl içinde üç süpermarket birden açtı. İlk mağazaya büyük ağabey Gazanfer Gencer’in oğlu Gökhan’ın, ikincisine ise kız kardeşi Gülsün Erdek’in oğlu Görkem’in isimleri verildi.

Ancak zincir mağazalar konseptine doğru gitmekte olduklarını fark eden kardeşler, Gencerler Pazarlama Şirketi’nin kısaltması olan Genpa adı ile yollarına devam etti. Şirket, kısa bir süre içinde Mersin Bozyazı’dan başlayarak Isparta ve Burdur’u da içine alan 800 kilometrelik sahil bandında 100 markete ulaştı.

Medical Park Antalya Spor Kulübü’nün başkanlığını da yapan Gültekin Gencer ve kardeşi Gazanfer Gencer’e ait olan Genpa Marketler zinciri 2012 yılından itibaren zor günler geçirmeye başlamış. Finansal sıkıntıya giren zincir, son olarak da hukuka sığınmakta çare bulmuş. Güçlü bir yerel marka haline gelen Genpa Market’in sahipleri bu zorlu süreçten hasarsız çıkabilmek için iflasın ertelenmesi talebiyle Antalya mahkemelerine başvurmuş. Bu başvuruya olumlu yanıt alan Genpa’nın iflas erteleme aldırdığı konuşuluyor.

Şirket sıkıntılı süreçte karsız olan 30 mağazasını kapatarak küçülmüş. Lüks inşaat ve besicilik sektöründe de faaliyetleri bulunan Gültekin ve Gazanfer Gencer kardeşler işleri tekrardan yola koyabilmek için çalışıyorlarmış. 26 yıl önce kurulan ve Akdeniz Bölgesi’nin en yaygın yerel market zinciri Genpa’nın bu süreçten güçlenerek çıkacağını umut ediyoruz…

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: