TEKNİK TAKİP : Paralel çetenin çatısı çöktü /// MK ULTRA CİHAZLARI ARAŞTIRILSIN ///

Emniyet’in kayıp 11 dinleme cihazının sırrı çözüldü. Cihazlar Genel Müdürlük çatısında faal halde bulundu. Bu cihazlarla emniyet içindeki tüm dinlemelere ulaşan paralel çetenin kulağı kesildi

Polisteki darbecilerin çaldığı 10 dinleme cihazı, Emniyet Genel Müdürlüğü‘nün çatısında çıktı. Paralel yapının, bütün Türkiye’yi dinleyip korsan bilgi ağı oluşturduğu anlaşıldı Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı tarafından 4 yıl önce alınan ancak daha sonra envanterde olmadığı ortaya çıkan 11 teknik takip cihazının sırrı çözüldü. Müfettişlerin araştırdığı konu bir ihbar üzerine aydınlandı. Hükümet kulislerine yansıyan bilgiye göre, Türkiye gündeminde uzun süredir tartışılan kayıp cihazlar Emniyet’in çatısında çıktı. Söylendiği gibi cihazların kullanılamaz durumda olmadığı da öğrenildi. Chizların tamamı faal ve aktif halde dinleme yapar halde bulundu.

DIŞ SERVİSELERE AÇIK HALDE

Emniyet’in çatısındaki dinleme cihazları ile bugüne kadar Türkiye genelinde dinlemeler yapılmış. Dinlemeleri yapanlar, fiberoptik kablolar ile uç verip devletin elindeki gizli bilgileri internet üzerinde tuttular. "Bulut" adı verilen teknolojiyi kullandılar. Böylece devletin en gizli bilgileri şifreyi kıran herkesin, özellikle de yabancı istihbarat birimlerinin kolayca ulaşabileceği bir hale gelmiş oldu. Ayrıca polis içindeki paralel yapının aktif haldeki bu kayıt cihazlarını kullanarak, emniyete gelen tüm bilgi akışını takip ettikleri de öğrenildi. Kayıp cihazların bulunmasıyla paralel çeteye önemli bir darbe vurulmuş oldu. Kaybolan cihazlardan biri Diyarbakır’da bulundu ve KCK operasyonları için kullanıldığı ortaya çıkmıştı. Müfettişler, cihaz için ‘imha tutanağı’ düzenlendi.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: