CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça : “Yolsuzluk Operasyonunu Ordu ile İlişkilendirmek Ahlaks ızlık”

Hükümetin, Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonunu ordu ile ilişkilendirmesini kınayan CHP Balıkesir Milletvekili Havutça, şimdilerde "kumpas" olarak nitelendirilen davaların mağduru subayların yeniden yargılanmasını istedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Ergenekon, Balyoz ve askeri casusluk gibi davalarda mağdur olan subayların ailelerinin, bağımsız yargı sistemi oluşturularak, sahte olmayan delillerle yeniden yargılamanın yapılmasını istediğini belirterek, "Hükümetin, Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonunu ordu ile ilişkilendirmesi ahlaksızlıktır" dedi.

CHP’nin internet sitesinde yapılan açıklamaya göre Havutça, Türkiye Emekli Subaylar Derneği Başkanı Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş ve dernek üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin en yetkili ağzından dile getirilen "orduya kumpas kurdular" iddiasının Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştüğünü söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a Çukurambar’da suikast iddiası ile ülkenin ayağa kaldırıldığını ve böylece kozmik odalara girildiğini belirten Havutça, "darbe hazırlığı varmış" gibi bir hava yaratıldığını kaydetti. Havutça, Balyoz Davası’nın sahte dijital delillerle başladığını, AKP karşıtı askerleri tasfiye ettiğini iddia ederek, Ergenekon ve Balyoz gibi davaları ilk başta destekleyen AB’nin bile daha sonra davalarda verilen kararları eleştirdiğini ifade etti.

"Hükümetin, Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonunu ordu ile ilişkilendirmesi ahlaksızlıktır" diyen Havutça, sahte ve hiç bir somut bilgiye dayanmayan uyduruk delillerle şerefli ve namuslu subaylar hakkında haksız yere mahkumiyet kararı verildiğini ileri sürdü. Havutça, bu davalarda mağdur olan bu subayların ailelerinin, bağımsız yargı sistemi oluşturularak, sahte olmayan delillerle yeniden yargılamanın yapılmasını istediğini belirtti.

Türkiye Emekli Subaylar Derneği Başkanı Karakuş da bu davaların, Büyük Ortadoğu Projesi’nin siyasi davaları olduğunu, bu davalarla, Türk Silahlı Kuvvetleri zayıflatılarak Türkiye üzerinde istenen oyunların oynanmasının hedeflendiğini ifade etti.

Karakuş, bu davaların hedefinde TSK’nın, deniz kuvvetlerinin genç subay ve astsubaylarının olduğunu savunarak, silah arkadaşlarının serbest bırakılmasını, tekrar yargılanarak zedelenen itibarlarının geri verilmesini istedi.

Askeri casusluk ve fuhuş davasından yargılanan tutuklu teğmen Emrah Küçakakça’nın babası Ömer Küçükakça da oğlunun evinin Emrah Karacan adına çıkarılan arama kararı ile arandığını ve hakkında yargılamanın böyle başlatıldığını belirtti.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: