ERGENEKON DAVASI : Hakan Albayrak: Kuran’ın ayetini çiğnedik

Star gazetesi yazarı Hakan Albayrak’tan canlı yayında ilginç bir itiraf geldi. Ergenekon ve Balyoz davaları sürecinde "Kuran’ın ayetini çiğnediklerini" itiraf eden Albayrak dikkat çeken açıklamalar yaptı.

CNN Türk ekranlarında Aslı Aydıntaşbaş’ın sunduğu Karşı Gündem programının bugünkü konuğu Star gazetesi yazarı Hakan Albayrak’tı. Hakan Albayrak programda Ergenekon ve Balyoz davaları gibi kamuoyunun tepkisini çeken davalar için ilginç bir itirafta bulundu ve “Yanlış yaptık. Kur’an’ın bir ayetini de çiğnedik” dedi.

Hakan Albayrak o süreçle ilgili dikkat çeken şu açıklamaları yaptı:

“Zamanında Balyoz’a Ergenekon’a itiraz ettik ama evet bir yerden sonra bazı şeyleri görmezden geldik. İnsanlar bas bas bağırıyorlardı sahte delillerle benim kocam tutuklandı benim babam tutuklandı diye. Doğru Kur’an’ın bir ayetini çiğnedik?”

Albayrak’ın Kur’an’ın bir ayetini çiğnediğini söylemesi üzerine araya giren Aslı Aydıntaşbaş “Hangi ayetini çiğnediniz?” diye sordu.

ERGENEKON VE BALYOZ TUTUKLULARINDAN ÖZÜR DİLEDİ

Bunun üzerine Albayrak dikkat çeken o açıklamalarına devam etti:

‘Bir topluma duyduğunuz kin sizi adaletsizliğe sevk etmesin’ ayeti… Darbecilere karşı kinimiz vardı bu şahsen beni herkes adına konuşmayayım ama adaletsizliğe sevk etti. Yani adaletsizliğe fiilen katkıda bulunmamış olsam da sessiz kalarak evet bir nevi katkıda bulunmuş oldum. Bunun için özür diliyorum. Bana herhalde haklarını helal etmezler ama ederlerse sevinirim. Cılız çıktı sesim daha yüksek sesle konuşmalıydım. Ama bunu masum görünmek için söylemiyorum daha çok suçum var daha çok günahım var. Bunlar için gerçekten pişmanım ama geçmişte o oldu şu oldu bu oldu şurda hata yapmıştın demenin de bir anlamı yok orada boğulmayalım.

Bugünkü durdukları noktanın değiştiğinin de altını çizen Albayrak, bulundukları noktayı şu sözlerle açıkladı:

ZEKERİYA HEP HATA YAPMIŞ BİR ADAM DEĞİLDİR!

KCK’nın da Balyoz’un da Ergenekon’un da tashihi gerekiyor. Ergenekon Davası Türkiye’nin en önemli davalarından bir tanesidir. Bir sürü adamın tutuklanması cezalandırılması yerindedir, doğrudur. Zekeriya Öz başından beri de hep hata yapmış bir adam da değildir. Ve fakat kurunun yanında yaş da yanmıştır. Şimdi o yaşları ayıklamak için Türkiye harekete geçti.

İTİRAFLAR ÜZERİNE AYDINTAŞBAŞ YENİDEN PROGRAMA DAVET ETTİ

Bu sözler üzerine süresinin bittiğini söyleyen Aslı Aydıntaşbaş "konuşmanın en heyecanlı yerinde süremiz bitti o yüzden senden bir daha gelmen için söz istiyorum. Güzel bir yerde noktaladın. Ama daha konuşacağımız şeyler var” diyerek programına yeniden çağırdı.

http://haber.rotahaber.com/hakan-albayrak-kuranin-ayetini-cignedik_431574.html#ixzz2rFo0vTKD

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: