FETULLAH GÜLEN DOSYASI /// Süleyman Özışık : Fethullah Gülen de bunu söylerse

fft5_mf159008.jpg

Fethullah Gülen de bunu söylerse…

Fethullah Gülen The Wall Street Journal’e verdiği mülakatta, "AK Parti son iki yılda demokratikleşme adımlarından vazgeçtiği için kendilerine cephe aldık" demiş.

Eğer partiniz CHP veya MHP ise, eğer Kemal Kılıçdaroğlu veya Devlet Bahçeli adını taşıyorsanız bu sözlerden dolayı fazla ayıplanmazsınız.

Ama eğer bir dini cemaatin lideriyseniz ve adınız Fethullah Gülen ise, bu sözü söylediğiniz an, şahsınıza duyulan itibarı bizzat katletmiş olursunuz.

Elinizdeki tüm medya kuruluşları ve emrinizdeki tüm cemaat mensupları bunu söylese bile, inandırıcı olamazsınız.

17 Aralık’tan beri yapılan operasyonlar ve özellikle Gülen’e ait ses kayıtlarının ortaya saçılmasından sonra, hemen her mecrada yayınlanan okur yorumlarını takip ediyorum.

Neredeyse tamamı farklı cümlelerle ortak duygusunu, "Düne kadar hepimizin Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’siydi. Bugün ise sadece Fethullah Gülen’dir. Düne kadar hepimizin ortak gururu olan cemaat artık oyun kurucuların maşası olan bir camiadır" cümleleriyle dile getiriyor.

Bu sözleri söyleyenlere kızabilirsiniz. Ama söyleyen kadar söyletene de bakmanız gerekir.

Yolsuzluk yaptığı ve rüşvet verdiği şüphesiyle takibe aldırdığı Ali Ağaoğlu’nun parasıyla tatile giden Zekeriya Öz’e sahip çıkıyorsanız…

İkinci dalga operasyonda elindeki 25 torba belgeden bir tanesini bile incelemeden, Türkiye’nin dev projelerine imza atan işadamlarını ve Erdoğan’ın oğlu Bilal’i evinden aldırmak isteyen Muammer Akkaş’a kol kanat geriyorsanız…

Üçüncü dalga operasyonda, "Siz gidip şu işadamlarını ve Bilal’i alın gelin. Belgeleri sonra hazırlarız" diyerek hukuku ve insan haklarını ayaklar altına alan savcıya hak veriyorsanız…

Bunların üzerine kalkıp bir de, "AK Parti son iki yılda demokratikleşme adımlarından vazgeçtiği için kendilerine cephe aldık" diyorsanız, yapılan eleştirilere de da isyan etmeyeceksiniz.

AK Parti hangi demokratikleşme adımlarından geri adım atmış, söyler misiniz?

Size göre Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru hakkı getirmek demokratikleşmede geri adım atmak mıdır?

HSYK’nın yapısını tamamen değiştirip, oralara adamlarınızı tıkış tıkış doldurmanıza sebep olmaları mıdır size bunu söyleten?

Eşinin başı kapalı diye, ya da namaz kılıyor diye ordudan ihraç edilen inançlı kesimlerin haklarının iade edilmesi size göre demokraside geri adım atmak öyle mi?

Yoksa okul önlerinde yerlerde sürüklenen öğrencilerin, derslerine giremeyen başörtülü öğretmenlerin gördükleri zulmün sona ermesi mi hoşunuza gitmedi?

Milletin vekillerinin tekrar başörtülü Meclis’e gelmesi, her kökenden her ırktan insana hakaretin nefret suçları kapmasına alınması demokratik adımlardan geri adım atılması oldu öyle mi?

28 Şubat postmodern darbesinin en büyük dayanağı olan Emasya Protokolü’nün kaldırılması AK Parti’yi antidemokratik yaptı?

Özel okullarda farklı dil ve lehçelerde eğitimin önünün açılması, köy isimlerinin tarihi isimlerine tekrar kavuşturulması, seçimlerde de farklı dil ve lehçelerde propaganda yapılmasına izin verilmesi, oy verme hakkına sahip olan herkese, partilere üye olma hakkı verilmesi size göre çok kötü gelişmeler galiba?

Seçim barajının 3 farklı öneriyle tartışmaya açılması, partilere hazine yardımı yapılmasındaki yüzde 10’luk barajın yüzde 3’lere çekilmesi sizi niye rahatsız etti ki?

Toplumda Çingene denilerek aşağılanan Romanlar’ın kültürlerine ve dillerine sahip çıkılması ülkeyi geriye götürmekmiş öyle mi?

Q, W gibi harflerin kullanımından kaynaklanan cezayı kaldırarak bizi taaa Ortaçağ’ın karanlık dönemine kadar geri götürdü AK Parti he mi?

Galiba sizi, Deniz Baykal’ın koltuğu, MHP’li vekillerin siyasetine bırakmasına… Cübbeli Ahmet Hoca’nın hapse girmesine ve daha pek çok kişinin mağdur olmasına neden olan, kişisel verilerin gizliliğini düzenleyen madde rahatsız etmiş olmalı…

Seks içerikli şantaj kasetlerinin yayınlanmasının suç olması demokratikleşmeye ne büyük darbe indirmiş değil mi?!

Sizin demokratikleşme anlayışınız nedir peki, bize bunu anlatın da bilelim?

HSYK tarafından görev yerleri değişen savcıların, “Şimdilik böyle bir durum olabilir. Gidiyoruz ama geri geleceğiz. AKP yıkıldıktan sonra daha iyi yerlere geleceğiz. O zaman bizlerin gücünü göreceksiniz” diyerek devlete meydan okumaları demokratikleşme midir?

Devletin kaybolan dinleme cihazlarının Emniyet’in çatı katında faal şekilde bulunması, Başbakan’ın yatak odasına ve makamına böcek diye tabir edilen dinleme cihazının konulması demokratikleşme midir?

Maliyenin denetim yapacağı şirketlere önceden haber uçurup, bunun karşılığında sponsorluk koparmak demokratikleşme midir?

Cemaat hakkında yazdığı yazı daha yazı işleri toplantısına girmeden, gazetenin patronuna çıkıp o yazıya sansür uygulatmak demokratikleşme midir?

Uluslararası ihaleleri birilerine peşkeş çekmek demokratikleşme midir?

Suriye’deki mazlumlara yardım götüren MİT’e ait tırlara operasyonlar yapan savcılara omuz vermek demokratikleşme midir?

Söyleyiniz lütfen! Daha fazla demokrasiden kastınız nedir?

Yüzde 50’nin oyuyla gelen bir lidere köşe yazılarında "Diktatör" diyen, "Terazide tartıldın ve günahların ağır bastı. Kellen kesilecek" diyen kalemler sizde…

"Türkiye nükleer bomba üretip Irak gibi başınıza bela olacak ey dünya. Müdahale etsenize!.." diyen yazar da, "Türkiye El Kaide’ye yardım yapıyor. Bu ülkeyi ve bu ülkenin liderini teröristlere destek verenler listesine alsanıza" diyen yazarlar da sizde…

"AK Parti hakkında kapatma davası açılmalı. İktidar meşruiyetini kaybetti" diyen de, "Asker nasıl darbe yapar" diyerek orduyu yönetime el koyması için fişeklemeye çalışan da sizde…

"Yezid" diyen sizde, "Ebu Cehil bunlardan iyiydi" diyen sizde, "Hocaefendi münafıkların ülkesine gelmez" diyen sizde, "Peygamberin kıblesi şaştı" diyen sizde, kadın yazarlara "Sizin de belaltı kasetleriniz var" diyen sizde, "Gezi haklıydı" diyen sizde, "Mavi Marmara’da yaşananlar İsrail’i zor duruma düşürmek için tezgahlanan bir oyundu" diyen sizde, "Bu kavga Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar devam edecek" diyerek adeta itirafta bulunan sizde….

Yargı sizde, polis sizde, hakim sizde, eğitim sizde, medya sizde, BDDK sizde, ananas ikram ettiğiniz işadamları sizde, istifa ederek hükümet düşürmeye çalışan vekiller sizde…

Atatürk’ün Partisi CHP bile sizde… Daha nasıl bir demokratikleşme istiyorsunuz?

Hadi, söyleyin biz de bilelim?

Süleyman Özışık

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: