FETULLAH GÜLEN DOSYASI : Ananas füruatmış

Fethullah Gülen’in talimatlarıyla Afrika’daki devlet ihalelerini Mustafa Koç gibi iş adamlarına pazarlayan ve patronlara ananas gönderen TUSKON’dan açıklama geldi: Ananası herkese gönderiyoruz

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), Genel Sekreter Mustafa Günay, Cemaat lideri Fethullah Gülen ve Mustafa Koç, Ali Sabancı, Turgay Ciner ile Mehmet Nazif Günal gibi ünlü iş adamları arasında çıkan çıkar ilişkileriyle ilgili açıklamada bulundu. Kayıtlarda Mustafa Günal’ın Fethullah Gülen’den gelen talimatlarla Uganda’da 3 milyar dolarlık rafineri ihalesini iş adamlarına pazarladığı ve bir çok ünlü patronla da yakın ilişki içinde olduğu ortaya çıkmıştı. Hatta Günay, Afrika’ya götürdüğü işadamlarına ananas da hediye edildiğini belirtmişti. TUSKON yaklaşık on günlük sessizliğini bozdu ve bu kayıtlarla alakalı açıklama yaptı. İşte o açıklamalar:

ANANASLA ALAY EDİLMEZ

Uganda’nın İstanbul Fahri Konsolosu da olan Genel Sekreterimiz Dr. Mustafa Günay’ın, TUSKON üyesi olan veya olmayan Türk işadamlarının Uganda’da ticaret ve yatırım yapmaları için yürüttüğü faaliyetler görevlerinin gereğidir. Uganda’daki petrol rafinerisi işini Türk şirketlerinin alması için yaptığı çalışmanın eleştirilmesinden esef duyuyoruz. Uganda’da yetişen lezzetli ve dünyaca meşhur ananas meyvesi zaman zaman iş dünyası, protokol ve medya mensuplarına hediye edilmiştir. Muhatapları da mektupla teşekkür etmişlerdir. Bunların alaya alınmasını reddediyoruz.

SPONSOR BULDUK FENA MI?

İnsanlarımızın dostluk ve birliktelik duygularının pekiştirilmesine hizmet eden bir muharrem iftarı programına Türkiye’nin büyük şirketlerinin sponsorluk desteğinde bulunmalarına vesile olmayı önemsiyoruz. Fethullah Gülen ile Genel Sekreter Dr. Mustafa Günay’ın bu konularda görüşme yapmasının farklı yönlere çekilmesini kınıyoruz.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: