İSTİHBARAT /// MİLLİ SAVUNMA BAKANI İSMET YILMAZ : ‘Asıl operasyon MİT’e’

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 17 Aralık sürecinde asıl hedefin MİT olduğunu söyledi: Milli İstihbarat Teşkilatı’na operasyon düzenleniyor.

AK Parti Sivas İl Başkanlığının düzenlediği program kapsamında iş adamlarıyla bir araya gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, (MİT) ait TIR’ların durdurulmasıyla ilgili konuştu. Olayı "Milli İstihbarat Teşkilatı’nıza operasyon" olarak nitelendiren Yılmaz, "Bunu hangi akıl kabul eder? Bir ülkenin kendi milli istihbaratına operasyon düzenleyeceksin ve bunu yapan insanların da milli olduğu, ülkenin menfaatine olduğu düşünülecek. Bu akıl alır gibi değil. Bunun izahı yoktur" dedi.

OPERASYON DÜZENLENİYOR

Türkiye’nin uluslar arası alanda kazanırken birilerinin kaybettiğini vurgulayan Yılmaz, "Şimdi birilerinin kazanması isteniyor. Strese tabi tutuluyor ama hamdolsun yapı sağlam. Eskiden bir anayasa kitapçığı fırlatılmıştı, Türkiye’nin ne hale geldiğini herkes gördü. Şimdi kendi Milli İstihbarat Teşkilatınıza operasyon düzenleniyor. Bunu hangi akıl kabul eder? Bir ülkenin kendi milli istihbaratına operasyon düzenleyeceksin ve bunu yapan insanların da milli olduğu, ülkenin menfaatine olduğu düşünülecek. Bu, akıl alır gibi değil. Bunun izahı yoktur. İşte Türkiye’nin iyiye gidişini, dünyada örnek gidişini durdurmak isteyenler, bir oyun içindeler. İnşallah bu oyuna gelmemek için hiçbir dönemde olmadığı kadar birlik ve beraberliğimizi artırmamız lazım. Daha çok çalışmamız lazım. Yüzde 50’nin güvenini almış bir parti inşallah Hakk’a ve halka hizmet doğrultusunda çok daha fazlasını hak eder diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: