FETULLAH GÜLEN DOSYASI : Cemaat tapınakta

Gülen Cemaati’nin ileri gelenleri, cemaate para akıtan holdinglerin temsilcilerini de çağırıp soluğu Yahudi tapınağında aldı. MOSSAD ajanı, Soros Vakfı yetkilisi, Yahudi cemaatinin en güçlü iş adamının da katıldığı toplantıda Erdoğan Hükümeti’nin nasıl düşürüleceği ayrıntılarıyla planlandı.

ABD’nin dört bir yanında faaliyet gösteren Gülen Cemaati vakıflarının en güçlülerinden olan Kaliforniya eyaletindeki Pacifica Institute’un geçtiğimiz ay akıl almaz bir işbirliği toplantısı için aracı olduğu ortaya çıktı. Los Angeles merkezli Pacifica Institute’un etkin yöneticilerinden birinin öncülük ettiği toplantıya Los Angeles’in en zengin muhiti Beverly Hills’teki Masonic Center üyelerinin de katılan oldu. Soru işaretleri ile dolu buluşma 1862’de inşa edilen ve tüm ABD’nin en önemli Yahudi merkezlerinden olan Wilshire Bulvarı Tapınağı’nda gerçekleşti.

BEVERLY HİLLS’TE KİRLİ KOALİSYON

Toplantıya cemaatin Türkiye’de dünyada faaliyet gösteren en önemli dernek ve organizasyonlarının başkanları ve başkan yardımcıları katıldı. Bunun dışında Cemaat’e yıllardır oluk oluk para akıtan Türkiye’nin en önemli holdinglerin patronları ve bazı holding temsilcileri, Türkiye’nin en önemli televizyon kanallarından birinin tepe yöneticisi de buluşmada yer aldı. Toplantının diğer tarafında Yahudi lobisinin ağır topları vardı.

CEMAAT, PATRONLAR VE BARONLAR

Masonic Center üyesi ünlü bir Azeri işadamı, Jewish Journal isimli Yahudi gazetesinin genel yayın yönetmeni Rob Eshman, Soros Vakfı’na bağlı Open Society Foundation yetkilisi Jack Levy, Las Vegas’ta kumarhaneleri olan 40 milyar dolarlık servet sahibi Yahudi iş adamı Sheldon Adelson, Şimon Peres’in manevi oğlu olarak tanınan ve MOSSAD ajanı olduğunu itiraf eden Hollywood’un en ünlü yapımcılarından Arnon Milchan… İsrail Başbakanı Netanyahu’nun finansörü olan Adelson’un liderliğindeki toplantıda Cemaatin ileri gelenleri, İstanbul sermayesinin önemli isimleri ve Yahudi lobisinin adamları tek konuda konuştu: Tayyip Erdoğan iktidardan düşünceye kadar Türkiye aleyhine kampanya yürütülecek.

TEK HEDEFLERİ ERDOĞAN

Üç cephenin diğer ortak görüşü 31 Mart yerel seçimi, Cumhurbaşkanlığı ve 2015 Genel Seçimleri’nde CHP’nin desteklenmesi oldu. Hatta bunun için New York, California ve Washington’da CHP temsilcilikleri açılması kararlaştırıldı. ABD’deki Türk derneklerine sızılması ve "Türkiye’de kriz var" yayınlarının başlatılması öngörüldü. 17 Aralık Operasyonu öncesi gerçekleşen bu buluşmanın ardından ise kararlar tek tek uygulandı.

YAHUDİ DOSTU GÜLEN CEMİYETİ

Gülen Cemaati’nin ABD’deki en önemli organizasyonlarından olan Pacifica Institute her yıl onlarca seminer düzenliyor. Bu seminerlere konuşma olarak sıkça katılan iki isim ise dikket çekiyor. Los Angeles’ta faaliyet gösteren Jewish Journal isimli Yahudi gazetesinin genel yayın yönetmeni Rob Eshman ve Santa Monica Sinagogu’nun lideri Rabbi Jeff Marx… Eshman ve Marx, seminerlerde Türk öğrencilere "Başbakanınız Erdoğan bizi katil ve eli kanlı olarak tanıtıyor. Bizim silahla kanla ilişkimiz yok" nutukları atarken Başbakan Erdoğan hakkında da kara propaganda yapıyor.

İŞTE O TAPINAK


ARNON MİLCHAN:

Şimon Peres’in manevi oğlu olara tanınıyor. MOSSAD ajanı olduğunu yıllar sonra itiraf eden Hollywood’un en ünlü yapımcılarından… Türkiye ve Erdoğan düşmanlığını saklamıyor.

JACK LEVY:

Soros Vakfı’na bağlı Open Society Foundation yetkilisi… Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde profesörlük de yapıyor. Toplumlar ve dinler arası diyalog üzerine yaptığı çalışmalarla Gülen kuruluşlarında sık sık konuşmacı olarak yer alıyor.

SHELDON ADELSON:

Las Vegas’ta kumarhaneleri olan 40 milyar dolarlık servet sahibi Yahudi iş adamı. İsrail Başbakanı Netanyahu’nun yakın arkadaşı ve finansörü olarak tanınıyor. İsrael HaYom isimli gazetenin de sahibi olan Adelson, Barack Obama’nın İran ile yakınlaşmasına çok sert muhalefet yapmasıyla son günlerde adını sıklıkla duyurdu.

ROB ESHMAN:

ABD’nin Los Angeles şehrinde yayın yapan Jewish Journal isimli Yahudi gazetesinin genel yayın yönetmeni… Sıklıkla cemaat organizasyonlarına katılıp Yahudi halkının eli kanlı katiller olmadığını Türk okullarındaki gençlere anlatıyor ve Başbakan Erdoğan hakkında kara propaganda yapıyor.

BAY X 7
Gülen cemaatinin Türkiye’de faaliyet gösteren gizli para kaynaklarından biri…

BAY X 6
Cemaate yakın olduğunu saklayan ancak ciddi bağışlarda bulunan bir iş adamı…

BAY X 5
Türkiye’nin en etkili televizyon kanallarından birinin tepe yöneticisi…

BAYAN X 1
Türkiye’nin en büyük gruplarından birinde koordinatör olarak görev yapıyor…

BAY X 4
Türki Cumhuriyetler’de Yahudi sermayesinin en önemli markalarının özel distribütörlüğünü yapan bir iş adamı..

BAY X 3
Türkiye’nin denizcilik alanında en tanınmış ailelerinden birinin üyesi. En zengin 100 listesinin vazgeçilmez isimlerinden biri…

BAY X 2
Cemaat’in tüm dünyada milyarder patronlarla olan ilişkilerini takip eden temsilcisi.

BAY X 1
Merkezi Los Angeles’ta bulunan Masonic Center üyesi Azeri bir işadamı… ABD’deki derin ilişkileriyle de biliniyor. (TAKVİM)

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: