FETULLAH GÜLEN DOSYASI : CHP kendini Cemaat’in şefkatli kolların a bıraktı

1557428_659254970788910_2109281751_n.jpg

CHP kendini Cemaat’in şefkatli kollarına bıraktı

Hanefi Avcı’nın avukatı Fidel Okan, CHP’nin Ankara ve İstanbul adayları konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

A Haber’de Sevilay Yükselir’in sunduğu %100 Siyaset programına Hanefi Avcı’nın avukatı Fidel Okan konuk oldu.

Okan, CHP’nin Ankara ve İstanbul adayları konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başbakan’ın "tehdit mi var, şantaj mı var" sözleri üzerine yorumda bulunan Fidel Okan, "Sayın Başbakan, ne tehdit var, ne şantaj var. Ortada kirli bir ittifak var" dedi.

Fidel Okan, "bunu biz artık biliyoruz, toplum da bilsin. bu ittifak, özellikle Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayının açıklanma sürecine baktığımız zaman, daha önce MHP’den aday olmuş, seçilememiş. Sonra MHP’nin liderini MHP’yi CHP’lileştirmekle suçlamış bir adam, CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak kamuoyuna ilan ediliyor" dedi.

"KİRLİ İTTİFAKI GÖRÜYORUZ"

Sarıgül’ün adaylığı konusunda ise Okan, "Cemaat’le son derece yakın ilişkileri olan, Cemaat’in lideri Fethullah Gülen’e yakınlığıyla övünen şahıs, İstanbul’dan büyükşehir belediye başkan adayı olarak kamuoyuna ilan edildi. Dolayısıyla biz burada kirli ittifakı zaten görüyoruz" ifadelerini kullandı.

"CHP KENDİNİ CEMAAT’İN ŞEFKATLİ KOLLARINA BIRAKTI"

17 Aralık operasyonunun ilk 4 gününde adı geçen bakanların zaten kamuoyu vicdanında mahkum edildiğini, 2-3 yıl sonunda beraat dahi etseler görünümün değişmeyeceğini söyleyen Fidel Okan, "ilk günlerde AK Parti’nin oy oranında yüzde 40’ın altına doğru bir gerileme yaşandı. Fakat sonra millet şunu gördü, bu operasyon bir yolsuzluk ve rüşvet operasyonu değil. Ana muhalefet partisine baktılar, bu parti meseleye sadece yolsuzluk ve rüşvetten bakarak, meselenin asıl nedenine giremedi. Girme gereği duymadı. Çünkü kendisini Cemaat’in o şefkatli kollarına teslim etti. O kolların ne kadar şefkatli olduğunu da zaman içerisinde göreceğiz" dedi.

"BURADA MİLLİ BİR DAVA VAR! DOĞU VE GÜNEY DOĞU HALKI ÇOK UYANIK OLMALIDIR"

Başbakan’a karşı davaların avukatı olduğunu söyleyen Fidel Okan, "bu benim iç meselem. Ama bu kez ortada milli bir dava var. Benim burada Başbakan’ın yanında olmam lazım. Sadece benim değil, toplumun da, milletin de. Çünkü bu operasyonda sadece Başbakan değil, hem millet, hem de Başbakan’ın politikaları hedef alınmıştır. Özellikle açılıma yönelik, Kürt politikası hedef alınmıştır. Doğu ve Güney Doğu halkının bu konuda çok uyanık olması gerekir" ifadelerini kullandı.

Zaten AK Parti’nin Ankara ve İstanbul’da seçimi kazanacağını söyleyen Okan, "Fakat burada özellikle, gerçek anlamda yurtseverlerin, bu ülkeyi seven herkesin bu meseleye bu minvalde yaklaşıp, yüzde 50’nin üzerinde bir avans oyu vermesi lazım.

Eğer AK Parti bu seçimlerde yüzde 50’nin üzerine taşırsa, o zaman dünya artık Türkiye üzerinde böyle operasyonların sökmeyeceğini anlayacaktır. Dünyaya bu mesajı vermemiz lazım" şeklinde konuştu

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: