FETULLAH GÜLEN DOSYASI : Gülen’ist vesayet düzeni

Rasim Ozan Kütahyalı Sabah’taki köşesinde Cemaat hakkındaki son dönemin en sert yazılarından birine imza attı.

"Gülenist vesayet düzeni" peşinde olmakla itham ettiği Cemaat’in 27 Mayıs rejimi kurmak istediğinin altını çizen Kütahyalı, Cemaat’in TSK’ya yönelik komplosunu da şu satırlarla anlattı:

İşte Kütahyalı’dan o yazısı:

Bahriye’ye kumpas ve Atatürkçülere çağrı Bugün önümüzde çıplak bir gerçek var: Gülen cemaati devletin dört temel ayağı olan TSK, Emniyet, MİT ve Yargı’da kilit noktaları ele geçirerek İslami görünümlü bir 27 Mayıs rejimi kurmak istemektedir. Hedef sandıktan kim çıkarsa çıksın değişmeyen bir Gülenist vesayet düzenidir. Paralel devlet yapılanması denen olgu tastamam budur. Gücünü millet iradesinden değil adanmış ruhlardan alan bu Gülenist kadro hareketi dış politikada da yüzde yüz egemen güçlere itaat etmek zorundadır. Tıpkı meşruiyetini içeride değil dışarıda arayan eski asker vesayetçiler gibi.

Tabloyu bu açıklığıyla gören tüm özgürlükçü demokrat aydınlar elbette geçmişe dönmek ve tüm yaşananları yeniden değerlendirmek zorundadır. Çünkü biz eski rejimin vesayetçileriyle uğraşırken Gülen’i ve cemaatini sivil demokratik siyasetin yanında görüyor ve o yüzden destekliyorduk. Onların açık beyanlarına yani her türlü vesayet rejimini lanetlemelerine inanmıştık.

Bu cemaatin devlet içine yerleşmiş adanmış ruhlar kadrosunun kademeli biçimde bir vesayet rejimi inşa etme planıyla iki sene önce ilk kez yüzleştik. O zaman dahi bu işin Gülen’in kontrol edemediği bir derin cemaat damarının işi olduğuna inanmak istedik. Şahsen ben Gülen’in böyle bir vesayet projesinin orkestra şefi olduğuna inanmak hiç istemedim. Bu korkunç bir ihtimaldi. Çünkü gerçek bu ise Türkiye’yi zor günler bekliyordu. O günlere geldik.

Bugün anlaşılmaktadır ki Gülen cemaatinin çok önceden hazırladığı, 2007-14 döneminde uygulamaya koyduğu plan şuydu: Önce polis istihbarat ve özel yetkili mahkemelerdeki adanmış kadrolarla eski rejimin temel unsuru TSK göçertilecek. Yani darbecilerle mücadele kılıfı altında darbeyle hiç ilgisi olmayan ama TSK’daki cemaat kadrolarının önünü kapayan pozisyondaki askerler de içeri atılacak. Bu yöntemle özellikle Deniz Kuvvetleri, Donanma Komutanlığı ve Deniz Eğitim-Öğretim Komutanlığı kontrol altına alınacak.

Özü haklı olan ve bu yüzden millet tarafından desteklenen Ergenekon ve Balyoz davalarında araya sıkıştırılmış operasyonel kıyımlar yapıldığı artık herkesin malumu. HSYK’da cemaat kontrolü sağlandıktan sonra ise tek amacı adanmış cemaatçi askeri kadroların önünü açmak olan sahte davaların kurgulandığını da aklı ve vicdanı yerinde herkes kabul ediyor artık.

Askeri Casusluk davası tamamen kurgulanmış bu sahte davaların şahikasıdır. Bu skandal davalarda özellikle de Bahriye’ye ve Donanma’ya kumpas kurulmuştur. TSK’nın en az personel ihtiva eden birimi olan Bahriye ordunun zayıf karnı olarak görülmüş ve oraya çalışılmıştır. Bu meseleyi özellikle yazmaya devam edeceğim.

Şimdi herkese ama özellikle Atatürkçülere şunu soruyorum: Derdiniz üzüm yemek mi bağcı dövmek mi? Adalet mücadelesi mi yoksa iktidar mücadelesi mi? Eğer adalet mücadelesiyse haksız yere yatan tüm askerlerin özgür kalması an meselesidir. Çünkü bu konuda bir toplumsal mutabakata en yakın olduğumuz dönemdeyiz. Ama aptalca davranılırsa bu mutabakat bozulur. O zaman AKP de hiçbir şey yapamaz. Kullanışlı aptal olmayın. Akıl ve sağduyu ile davranın.

Gelin dindarıyla seküleriyle Türk’üyle Kürd’üyle Alevi’siyle Sünni’siyle hatta bu işlere bulaşmamış cemaatçisiyle hep beraber bu kumpası göçertelim. Haksız yere yatanlar ailelerine kavuşsun. Bunu yapabiliriz. Gelin bu sefer ADALET ortak idealimiz olsun.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: