SUÇ DOSYASI : Ünlülerin uyuşturucu şifreleri çözüldü

Ünlülere uyuşturucu soruşturmasının iddianamesi kabul edildi. Dosyada şifreli konuşmalardan, hediye olarak tek kullanımlık esrar göndermeye kadar birçok şok detay var

Uyuşturucu operasyonu kapsamında gözaltına alınan ünlülerle ilgili soruşturma çerçevesinde, 53 kişinin "uyuşturucu temin etmek ve bulundurmak" gibi suçlardan 5-15 yıl arasında hapisle cezalandırılması talebiyle hazırlanan 203 sayfalık iddianame, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. İddianamede, ünlülerin uyuşturucu ticareti yapan çeteye üye olmadıkları, kullanım amacıyla birbirlerine uyuşturucu madde hediye ettikleri, teknik takibe takılmamak için telefonda şifreli görüşmeler yaptıkları öne sürüldü. Ayrıca şarkıcı Mehmet Erdem’in, 2012’de kendisini takip eden polisleri tanıdığı bu sebeple bir süre takibinin yapılamadığı iddia edildi. Erdem’in yakalandığı anda da kendi rızasıyla cebinden yeşil renkli küçük bir poşet çıkararak görevlilere teslim ettiği ifade edildi.

KORAY TEMİN SUÇU İŞLEDİ

Kargo’nun solisti Orçun Koray Candemir ise torbacılardan aldığı uyuşturucu maddeyi Duygu Yetiş’in de aralarında bulunduğu arkadaşlarına hediye etmekle suçlandı. Torbacılık yapan Ahmet Sağlam’dan almış olduğu uyuşturucu maddeleri, Rıza Kocaoğlu, Uluç Şahin Irmak ve Nehir Erdoğan gibi ünlülere verdiği iddia edilen Kerim Sarp Apak’ın ise teknik takibe yakalanmamak için esrar maddesini sürekli tersten telaffuz ettiği ve ‘senaryo’ olarak şifrelediği ileri sürüldü. Apak’ın da uyuşturucu madde kullandığı iddianamede belirtildi. Torbacı çeteden temin ettiği uyuşturucu maddeler ile evinde uyuşturucu partileri verdiği öne sürülen Engin Günaydın’ın; Kerim Sarp Apak, Ersin Korkut ve İlker Aksum’a madde temin ettiği ayrıca telefonda uyuşturucudan ‘proje’ diye bahsettiği de iddialar arasında.

ŞOFÖRLE NAKLİYE

Hakan Yılmaz’ın ise şoförü üzerinden uyuşturucu temin ettiği, Ersin Korkut ve diğer sanatçı arkadaşlarına bizzat kendi aracıyla gönderdiği, bir polis memurundan operasyon olacağı bilgisini alınca tedbir almaları için çevresindeki kişileri uyardığı iddia edildi. Kenan İmirzalıoğlu’nun da arkadaşlarına uyuşturucu kullanımı için yer temin ettiğinin telefon görüşmelerine takıldığı öne sürüldü. Soruşturma kapsamında, oyuncu Eray Özbal’ın da aralarında bulunduğu 15 kişi, örgütlü suçlara bakan mahkeme tarafından "uyuşturucu ticareti yapma" suçlamasıyla 8 Ağustos 2013’te tutuklanmıştı.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: