SUÇ DOSYASI : Moda dünyasında fuhuş davası

Modacı Ramaz Shamanauri’nin lideri olduğu öne sürülen çeteden 14 kişiye manken ve modacı ve oyunculara fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla dava açıldı.

İstanbul’a yurt dışından gelen bazı genç modellerin zorla fuhuş tuzağına düşürüldüğü bilgisine ulaşan Mali Suçlarla Mücadele ekipleri bir fuhuş çetesini takibe aldı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ercan Devrim’in hazırladığı iddianameye göre liderliğini Ramazzo Roma olarak tanınan modacı Ramaz Shamanauri’nin yaptığı, menajer olarak tanınan Fatma Yılmaz ve Aleyna Balabanlı’nın yöneticilerinden olduğu çete, manken ve oyuncu camiasından ağına düşürdüğü genç kızlarla, Ukrayna, Rusya ve Azerbaycan’dan defile için gelen kızların pasaportlarına el koyup, "Türkiye’de güzel yerlerde çalışacaksınız. Model olacaksınız, bazılarınızı da spiker yapacağız" gibi vaatlerle fuhuşa zorluyordu.

Çetenin zengin müşterilere beş yıldızlı otellerde 1000 dolar karşılığında fuhuş yaptırdığını saptayan polis, Ramazzo’nun mankenleri defilede "müşterilerinin" beğenisine sunduğu, mankenlerin daha sonra otellere götürüldüğü anları görüntülerken, işadamları ve ünlülerin davet edildiği lüks yat partileri de izlemeye alındı. İddinamede Shamanauri’nin yurtdışında düzenlenen ‘Best Model’ yarışmalarında genel organizatörlük yaparak "kendisini bu şekilde kamufle etmek yolunu izlediği" ifadesine yer verildi. Ülkemizde tanınan bazı mankenlerin aralarında bulunduğu 32 mağdure, fuhuş tuzağını itiraf etti. Aralarında Serdar Ortaç’ın eski danışmanı Birol T., magazin programı yapımcısı Esin Y. ve Mustafa D.’nin de bulunduğu 14 sanık hakkında düzenlenen iddianame kabul edildi. 369 yıla kadar hapsi istenen Shamanauri, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: