/// ERGENEKON SAVCILARINA YENİ GÖREV /// ‘Ergenekon bitti, noter ve icraya çıkın’ ///

Başsavcı Salihoğlu Ergenekon’a bakan 3 savcıyı "dava bitti" deyip noter ve icra müdürlükleri denetiminde görevlendirdi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Hadi Salihoğlu önceki gün "Çalışma Talimatı ve İş Bölümü Değişikliği" başlıklı talimat yayınlayarak adliyedeki işleyişi baştan sona yeniden düzenlendi. 192 savcıdan tamamına yakınının ya görev yerleri değiştirildi ya da ek görevler verildi. Yeni görevlendirmeyle Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görevli savcı Mehmet Ali Pekgüzel ek olarak İstanbul 26 ve 27. noterlikleri ile İstanbul 13. İcra Müdürlüğü denetiminde görevlendirildi.

Nihat Taşkın’a 28 ve 29. noterlikleri ile İstanbul 14. İcra Müdürlüğü, Murat Dalkuş’a da 32 ve 31. noterlikleri ile 19. İcra Müdürlüğü denetim görevi verildi. Sahtecilik ve Dolandırıcılık Suçları ile Malvarlığına Karşı Suçlar Soruşturma Büroları ise Genel Soruşturma Bürosu adı altında birleştirildi. Ekonomik Suçlar, Kaçakçılık-Narkotik Suçlar ve Örgütlü Suçlar büroları, Kaçakçılık, Toplumsal Olaylar ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu adı altında toplandı. Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ile Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’da düzenlenen suçlara bu büro bakacak. Teknik takip içinse savcılar yeni kurulan Teknik Büro’dan onay alacak.

17 ARALIK’TAN BİR TAHLİYE DAHA

17 Aralık operasyonları sonrasında işadamı Reza Zarrab ile birlikte ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’ suçundan tutuklanan Rüçhan Bayar, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Avukatı Prof. Dr. Ersan Şen’in yaptığı itirazı değerlendiren İstanbul 34. Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimliği, Bayar’ın tahliyesine karar verdi. Böylece soruşturma dosyasındaki tutuklu şüpheli sayısı 11’e indi. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in kardeşi Selahattin Demir’in de aralarında bulunduğu 8 kişinin bir üst mahkemeye yaptığı itirazın ise reddedildiği belirtildi.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: