TERÖR : Bolu´da El-Kaide Kampı Yokmuş

İsrail Askeri İstihbarat Başkanı General Aviv Kochavi, İsrail Ulusal Güvenlik Çalışmaları Enstitüsü’nün (INNS) yıllık güvenlik konferansında yaptığı bir konuşmada Türkiye’de El Kaide kampları olduğunu iddia etti…

İsrail Askeri İstihbarat Başkanı General Aviv Kochavi, İsrail Ulusal Güvenlik Çalışmaları Enstitüsü’nün (INNS) yıllık güvenlik konferansında yaptığı bir konuşmada Türkiye’de El Kaide kampları olduğunu iddia etti.

Jerusalem Post gazetesinin haberine göre, General Aviv Kochavi, basın mensuplarına sunduğu bir haritayla bu kampların Karaman, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde bulunduğunu ve El Kaide’nin NATO üyesi olan Türkiye üzerinden Avrupa’ya daha kolay ulaşabileceğini vurguladı. Koçavi, "Suriye iç çatışmalarını bütün bölgeye yansıtıyor. Elimde gördüğünüz haritadaki kara noktalar bir grafik hatası değil, Avrupa’ya uzanan kısa yoldur" dedi. Türk Dışişleri Bakanlığı bu iddiaya anında yanıt vermedi, ancak Başbakan Tayyip Erdoğan El Kaide bağlantılı gruplara sığınak ya da destek sağladıkları iddialarını kabul etmedi.

CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun meclise sunduğu Bolu’da El-Kaide kampları var mı? soru önergesine cevabı İsrail vermiş oldu. Haritayla kampların yerini gösteren İsrail Askeri İstihbaratının raporu Bolu’da kamp olmadığının delilidir.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: