FETULLAH GÜLEN DOSYASI : Paraleller ‘Ergenekon örgütü’ gibi çalıştılar

4 yıl önce Emniyetteki paralel yapıyı deşifre edince iftiraya uğrayarak tutuklandığını söyleyen Sakarya eski Emniyet Müdürü Faruk Ünsal, oluşumu ‘Ergenekon gibi’ sözleriyle tanımladı.

Sakarya eski Emniyet Müdürü Faruk Ünsal, 2010 yılında yürüttüğü bir çete soruşturmasında İçişleri Bakanlığı personeli şüpheli konuma düşünce konuyu bakanlığa bildirdi. Bakanlık yetkililerinden ‘soruşturmaya devam et, hukuk ne gerektiriyorsa onun gereğini yap’ talimatını alınca soruşturmaya devam etti ancak onun da adı çete üyesi olarak davaya dahil edildi. Balyoz yargılamasını da yapan ve geçtiğimiz haftalarda yaşanan atama fırtınasıyla başkanının görev yeri değiştirilen İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılanan Ünsal çete üyesi olmak suçlamasıyla 7 ay 24 gün hapis cezası aldı. Bu ceza daha sonra para cezasına çevrildi.

BASINDA HEDEF GÖSTERİLDİ

Taraf, Zaman gazeteleri ile Samanyolu Televizyonunun çeşitli yayınlarla hedef aldığı Ünsal, mahkeme devam ederken verdiği ifadelerde paralel yapılanmayı deşifre etmiş ancak mahkeme bu ifadeleri ciddiye almayarak işlem başlatmamıştı. Mahkeme tutanaklarına da yansıyan ifadelerde Ünsal, Emniyet’in içine sızan paralel yapılanmayı şu sözlerle anlatmıştı:

HUKUK DIŞI OLUŞUM

‘Sakarya’da menfaatlerini koruyacak bir Emniyet müdürünü Sakarya’ya atanmasını sağlayamayan Ergenekonvari bir çete, hukuk dışı bir oluşum, göreve başladığım günden itibaren başarısız olmam ve oradan alınmam için sayısız provokasyon yapmıştır. Ayrımca, şahsıma yönelik yalan ve iftiraya dayalı çok sayıda ihbar mektubu göndermişlerdir. Bu yapı, göreve geldiğim süre içerisinde tertip ve komplolara hiç ara vermemiştir. Şahsımla ilgili dava konusu iddialar, bunların devamı, bu oluşumun ürünü basit yalan ve iğrenç iftiralardır. Suç işlemediğim için vicdanen rahatım. Kimsenin maşası olmadım, devletin polisi oldum. Dürüst ve namuslu çalıştığım için buradayım, onun için hedef oldum.’

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: