VARDİYABİZDE PLATFORMU : ‘Yeter artık yeter’ /// @irem_cicek @KutlukIrem @Tuntuncuk @hdynsis @cela lulgen @ecemila

BALYOZ ve Ergenekon davalarında 16-20 yıl hapis cezalarına çarptırılan amiral-general ve yüksek rütbeli subayların eş ve çocukları ile yakınlarının oluşturduğu ‘Vardiya Bizde Platformu’, Kocaeli’nin Gölcük İlçesi’ndeki bugünkü buluşmada, "Yeter artık, bu zulme son verilsin" diyerek tahliye beklediklerini söylediler.

Gölcük’ün Değirmendere semtindeki Atatürk Anıtı önünde bugün gerkçekleştirilen sessiz çığlık buluşmasında, eş ve çocukların büyük bir bölümü yine cezaevlerine ziyarete gittiklerinden, daha çok tutukluların anne ve babaları yer aldı.

Ellerinde yakınlarının fotoğrafları ile onların suçsuzluğunu dile getiren pankartlar taşıyan tutuklu yakınları, belgelerin ve hazırlanan CD’lerin sahte olduğunun bir bir ortaya çıktığını, amiral ve subayların bu sahte ve düzmece belgelerle yargılanıp tutuklandıklarını tekrarladılar.

"Kumpas" itirafından sonra onların haksız yere cezaevinde yattıklarının da kanıtlandığını söyleyen Deniz Kurmay Albay Yavuz Kılıç’ın babası İsmail Kılıç, "Anneler, babalar, çocuklar, torunlarımız tahliye bekliyoruz. Yeter bunlar artık yeter, bu zulme son verilsin. Vatandaşlar da bizlere sahip çıksın. Burdan gelip geçmesinler" diye bağırdı.

Tuğamiral Turgay Erdağ’ın yakını Ümmühan Saygılı ise "Artık yargılama fos çıktı biliyorsunuz. Kumpastı, hemen tahliye edilmeleri lazım" derken onlara destek veren Cumhuriyet Kadınları Derneği temsilcisi Sevcan Günday ise, "Yurtseverlerin kaldığı her saat, fazladan yattıkları her saat suçları büyüyor bence. Derhal serbest bıraksınlar bütün yurtseverleri" diye konuştu.

Tutuklu aileleri haftaya Cumartesi günü yeniden buluşmak üzere sessizce dağıldı.

Reklamlar

Etiketlendi:

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: