AK PARTİ DOSYASI /// TAYYİP ERDOĞAN : Tuzluklar ters tepecek

Erdoğan, “Kirli odakların kurduğu tuzağın bozulduğunu” belirterek, “O tuzak, başlarına çöktü. Kirli ittifaklar bozuldu. Ananaslar, tespihler, tuzluklar, göreceksiniz hepsi ters tepecek” dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, darbe sevdalılarının, asıl darbeyi 30 Mart’ta milletten alacaklarını belirterek "Kirli odakların kurduğu tuzak bozuldu. O tuzak, onların başına çöktü. Kirli ittifaklar bozuldu. Ananaslar, tespihler, tuzluklar, göreceksiniz hepsi ters tepecek. Milletin yetkisini çalamayacaklar" dedi. Erdoğan, Okmeydanı sakinlerine tapularını dağıtırken, özetle şunları söyledi:

TUZLUKLAR SIZMIŞ: Türkiye’de nasıl bir darbe gerçekleştirilmek istendiğini burada sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir yerlerde gizli-kapaklı toplantılar yapılmış, bir yerlerde planlar yapılmış, projeler hazırlanmış, tuzaklar kurulmuş ve 17 Aralık’ta da düğmeye basılmış. Nedir bu planlar? Öncelikle, hükümete karşı bir yargı müdahalesi yapılacak, yargı eliyle hükümet yıpratılacak. Ardından, milletvekilleri istifa ettirilecek. Milletin oyuyla, AK Parti çatısı altında görev alanlar, meğer bir yerlerden gelen emir ve talimatla istifa ettirilmişler. Meğer, AK Parti’ye de bazı tuzluklar sızmış. Sen, geleceksin, AK Parti’den milletvekili adayı olacaksın. Sonra seçime girecek, milletten yetki alacaksın. Milletin vekili olacaksın. Ama sonra, biri sana emir verecek, sen de milletin emanetine ihanet edecek, partinden istifa edeceksin. Bu düpedüz ihanettir. Bu yapılan, AK Parti’ye ihanettir. Bu yapılan, emanete ihanettir. Bu yapılan, en çok da millete ihanettir.

Bunlar, türlü ayak oyunlarıyla, komplolarla, sabotajlarla, iftirayla hükümeti yıpratmak, partimizi yıpratmak, kendi arzularına, kendi keyiflerine göre hükümet ve parti kurmak istediler. Geçti o günler. Türkiye’de hükümetleri artık medya kuramaz, medya yıkamaz, sermaye kuramaz, sermaye yıkamaz. Türkiye’de hükümetleri, uluslararası çetelerin maşası olmuş örgütler kuramaz, her ne yaparsa yapsınlar, onlar da yıkamaz. Türkiye’de artık, söz de, karar da, yetki de milletindir.

FAİZ-ÖRGÜT LOBİSİ EL ELE: Faiz lobisiyle örgüt lobisi ele ele verdiler, Türkiye ekonomisini sarsmak istediler. Ekonominin çarklarını durdurmak istediler. ‘Devlet müteahhitlerin parasını ödemiyor’ diye yalan söylemeyin. Her şey bir plan içinde yürüyor. Yatırımlarda durmak yok, yola devam.

İçerdeki bazı iş adamlarıyla, bazı işveren örgütleriyle ittifak yaptılar. Türkiye’nin iş ortamını, yatırım ortamını karalamak istediler. Şifre ne? Şifre ananas. Şifre ne? Şifre tespih… Kimlerin kimlerle iş tuttuğunu görüyor musunuz? Ananaslar geliyor gidiyor, tespihler geliyor gidiyor, maalesef benim 77 milyon vatandaşımın ekmeğine göz dikiliyor. Bu defa yanlış adrese gittiler, sert kayaya çarptılar. Hiç endişeniz olmasın Türkiye ekonomisi, 3-5 komplocunun darbe teşebbüsüyle sarsılmayacak, 3-5 gazete haberiyle, tuzu kuru sermayedarların açıklamasıyla savrulmayacak kadar büyük ve dirençlidir, bunu böyle bilin.

AJAN CASUS HAŞHAŞİ: Ajan, casus deyince, Haşhaşi deyince çok rahatsız oluyorlar. Şu yapılanları neyle açıklayacaksınız? İhanetten, ajanlıktan, casusluktan başka kavram var mı bunları açıklayacak? Türkiye’nin milli kurumlarını, milli politikalarını, milli değerlerini hedef alanlara karşı yapılan mücadele bir istiklal mücadelesidir. Biz de dimdik durarak 77 milyon hep birlikte bu istiklal mücadelesini veriyoruz, vereceğiz.

GÜNEY’DEKİ SEVDİKLERİ ÜLKE: Mavi Marmara’dan niye rahatsız oldular? Bunlar, Suriye’ye yaptığımız insani yardımdan neden rahatsız? Bunlar, bu ülkenin MİT’inden neden rahatsız? Bunlar bizim Filistin’deki kardeşlerimize yaptığımız yardımdan niçin rahatsız? Bunlar asırlardır komşumuz olan, 30 milyar dolar ticaret hacmimiz olan İran’a yaptığımız ziyaretten neden rahatsız? Bunlar Halkbank’tan neden rahatsız? Niçin? "Güneydeki Sevdikleri Ülke" var ya… İşte öyle odaklara, öyle çevrelere çalıştıkları için…

ÇÖZÜM SÜRECİ DE HEDEFTE: 17 Aralık darbe girişiminin bir başka hedefi de çözüm süreciydi. Bunu başarmak için de, uluslararası şer odaklarıyla birlikte çalışmaktan çekinmediler. "Güneydeki Sevdikleri Ülke"nin maşalığını yapmakta en küçük bir tereddüt göstermediler.

CHP’Yİ PARMAKTA OYNATIYORLAR: CHP’yi çok çok önceden şekillendirmeye başladılar. Kaset komplosuyla, bir genel başkanı görevden uzaklaştırdılar, bir başkasını göreve getirdiler. Şu anda da, CHP üzerinde yine çok tehlikeli oyunlar oynuyorlar. Bu örgüt, şu anda CHP’yi adeta parmağında oynatıyor.

Reklamlar

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: