KOMPLO TEORİLERİ : İntiharların tarikatı

Sabah yazarı Haşmet Babaoğlu’nun bugünkü yazısında söz ettiği “Solar Temple” yani “Güneş Tapınağı” Tarikatı’nın adı intihar tarikatları arasında sayılıyor.

Sabah yazarı Haşmet Babaoğlu’nun bugünkü yazısında söz ettiği "Solar Temple" yani "Güneş Tapınağı" Tarikatı’nın adı intihar tarikatları arasında sayılıyor. Böyle anılmasının nedeni de 1994 yılında İsviçre, Kanada ve Fransa’da yaşayan müritlerinin kendilerini yakarak, toplu olarak intihar etmeleriydi…

Ölenlerin boyunlarında bulunan madalyonlarda iki başlı kartal, tarikatın baş harfleri ve Mahşerin Dört Atlısını’nın (ölüm, savaş, veba, kıtlık) isimleri bulunuyordu. Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde "Yüce Kaynak" isimli tarikatın 39 üyesi topluca intihar etti. Rancho Santa Fe kentinde, bir milyon dolarlık malikânede bulunan cesetlerin hepsinde siyah pantolon ve koyu renk tenis ayakkabıları bulunuyordu. Vücutlarının üst tarafında başlarını da örten piramit biçimin mor renkli kefene benzer bir örtü vardı. Kolları açık, sırt üstü yatıyorlardı.

Tarikatın üyeleri başka bir gezegenden geldiklerine ve dünyaya melek olarak gönderildiklerine inanıyorlardı. Asla içki, sigara kullanmıyor ve birbirlerine "kardeşim" diye hitap ediyorlardı.

Peki neden intihar etmişlerdi?
Kendilerini yakarak öldüren tarikatın liderleri Dr. Luc Jouret ve Joseph Di Mambro, kıyamet günü hazırlıkları yapıyordu. Hatta ölümlerinden bir gece önce "Son akşam yemeği" tarikatın düzenlediğini ve bağlılarına "deccalı engelleme görevinin kendilerinden alındığı"nı anlattığını gösteriyordu.

Bu tarikat, aynı zamanda UFO’lar ile yakın ilişki halindeydi. Grup liderleri Proxima adlı bir gezegenden gelen uzaylı varlıklardan bilgi alıyordu. Uzaylı varlıklar yaklaşmakta olan kıyametten tarikat üyelerini kurtaracakları sözünü vermişlerdi. Yakın UFO ve uzaylı temasları yaşıyorlardı ve daha sonra ileri gelen, zengin tarikat yöneticilerinden birinin elinde Amerika’dan getirttiği çok gelişmiş hologram efektleri yaratan cihazların bulunduğu ortaya çıktı.

1989 yılında en az toplam 442 üyesi olduğu sanılan kültün yayılış alanı ise şöyleydi; İsviçre 90, Fransa 187, Kanada 86, 53 kişi ise Martinik, ABD ve İspanya’da yaşıyordu. Bunlardan 66 kişi toplu olarak 2 kez toplu olarak intihar etti.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: