(MERHUM) MUHSİN YAZICIOĞLU DOSYASI : ÖYM’lerin kaldırılması ile Muhsin Yazıcıoğlu dosy ası da kapatılacak

BBP LIDERI MUSTAFA DESTICI, DÜN ESKIŞEHIR’DE PARTISININ ADAYLARINI TANITTI.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, özel yetkili mahkemelerin (ÖYM) kapatılması ile KCK, Ergenekon, Balyoz, 28 Şubat davalarının yanı sıra Muhsin Yazıcıoğlu dosyasının da üzerinin örtüleceğini söyledi.

Memleketi Eskişehir’de belediye başkan adaylarını tanıtan Destici, son günlerde hukuk sisteminde yapılan değişiklikleri düşündürücü bulduğunu kaydetti. “HSYK’nın yapısı değiştirilmeye çalışılıyor. 3 sene önce bu hükümet bunun öncülüğünü yaptı. Biz de ‘evet’ dedik ve HSYK’nın yapısı oluşturuldu. Şimdi ne oldu da bunu değiştirmeye çalışıyorsunuz? Yine bu hükümet döneminde özel yetkili mahkemeler kuruldu. Ne oldu da şimdi bu özel yetkili mahkemeleri kaldırmaya çalışıyorsunuz? Bölücü olmayan, çete kurmayan, örgüt üyesi olmayan, devlete millete başkaldırıp silah çekmeyen, herhangi bir yolsuzluğun, hırsızlığın içinde olmayan özel yetkili mahkemenin hakiminden, savcısından niye korksun? Dolayısıyla da bu mahkemeler dün lazım idiyse bugün lüzumunu niye yitirmiştir?” sorularını yöneltti. Ardından ekledi: “Bunun millete anlatılması lazım.

Bizim anladığımız şudur. Özel yetkili mahkemeleri kaldırmak demek, başta terörist başı Apo olmak üzere tüm PKK ve KCK’lılara yeniden yargılanma yolu açıp affetmek demektir. Bunun adı örtülü bir aftır. Özel yetkili mahkemeleri kaldırmak demek, milletin iradesini tanımayıp, milletin seçtiklerini silah yoluyla, darbe yoluyla değiştirme girişiminde bulunan Ergenekon, Balyoz, 28 Şubat, 12 Eylül cuntacılarına örtülü bir af ve davaların tamamen kapatılması demek. Özel yetkili mahkemeleri kaldırmak demek bütün yolsuzlukları, hırsızlıkları, uyuşturucu ve her türlü fenalığı, örgütlü işlenen suçların üzerini örtmek demektir. Daha da önemlisi bizim için rahmetli şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun soruşturma dosyasını kapatmak demektir.”

Destici, ÖYM’lerin tarihi soruşturmaların tamamlanmasının ardından milletin mutabakatıyla kapatılmasından yana olduklarını bildirdi.

Destici, “PKK’lılarla el sıkışarak, Apo ile müzakere ederek değil, Meclis’te BDP’lilerle iş tutarak değil, bu milletle el ele tutuşacaksın. Nasıl referandumda yüzde 58’le senin yanında olmuşsa bu Türk milleti, milli iradeye saygılı olan bu millet ve BBP yine senin yanında olur. Bırak sen PKK ile vatan hainleri ile iş tutmayı. Gel millete dön ve milletle, milletin temsilcisi olanlarla bu işleri yap.” ifadelerini kullandı.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

%d blogcu bunu beğendi: